Nagradni fond Svjetskog prvenstva u snookeru: Koliko će osvojiti John Higgins, Mark Williams

Predsjednik Svjetskog Snookera Barry Hearn otkrio je da će pobjednik Svjetskog prvenstva sljedeće godine dobiti ček od 500.000 funti,

Ovaj tjedan je rekao: 'Imali smo meteorski porast novčanih nagrada u osam godina od preuzimanja World Snookera. Počelo je s 3,5 milijuna funti i samo pet ili šest turnira, ove godine bit će tek 14 milijuna funti.

'Sljedeće godine nagradni fond povećat će se na preko 15 milijuna funti, a mi smo na putu do ostvarivog nagradnog fonda od 20 milijuna funti u sljedećih nekoliko godina.

Pobjednički ček za Svjetsko prvenstvo sljedeće godine bit će 500.000 funti. Ukupni nagradni fond iznosit će 2,25 milijuna funti. & Rdquo;

No, što će pobjednički čovjek dobiti ove godine?

Otkriven novčani iznos Svjetskog prvenstva u snookeru 2018. godine

Sub, 21.04.2018

Koliko igrači mogu zaraditi na Svjetskom prvenstvu u snookeru 2018.?

Reproduciraj slideshow Svjetsko prvenstvo u snookeru 2018Getty Images 1 od 10

Tko će u džep ugraditi veliki dio ukupne nagrade za snooker na Svjetskom prvenstvu od 2 milijuna funti?

GETTY

John Higgins i Mark Williams sukobljavaju se u finalu Svjetskog prvenstva u snookeru

Mark Williams približavao se trećoj Betfredovoj tituli svjetskog prvaka nakon što je proširio svoje vodstvo nad Johnom Higginsom na Crucibleu.

U jednoj fazi popodnevne seanse u ponedjeljak Williams je izgledao kao da bi mogao prijeći pobjedničku liniju bez potrebe da se vraća navečer.

To se nije ostvarilo, ali produživši svoje vodstvo sa 10-7 preko noći na još više zapovjednih 15-10, 43-godišnji Velšanin bio je samo tri okvira udaljen od pobjedničke linije.

Williams se namjerava pridružiti svojim trijumfima 2000. i 2003. te postati najstariji svjetski prvak od uspjeha 45. godišnjeg Raya Reardona 1978. godine. On je ranije na turniru obećao da će se skinuti za svoju konferenciju za novinare nakon utakmice ako osvoji titulu, te je rekao da će se držati te obveze.

Williams je ponovio prva četiri kadra popodne jer je Higgins postigao samo 31 poen.

No, bila je to druga priča nakon intervala između sjednica jer je četverostruki prvak Higgins napokon našao neku tečnost pokušavajući izbjeći drugi poraz u nizu od Cruciblea, izgubivši prošle godine od Marka Selbyja.

Posljednje finale Cruciblea koje je završilo s rezervnom sesijom bilo je 1993. godine kada je Stephen Hendry pobijedio Jimmyja Whitea sa 18-5.

Mala mogućnost još jednog neobično ranog završetka okončana je time što je Higgins osvojio prvi okvir nakon nastavka, s prekidom od 67 koji ga je spasio od onoga što bi bio neugodan scenarij.

Higgins se odjednom vratio na svoje najbolje mjesto, a 72 poena mu je donijelo 23. okvir nakon što je Williams otvorio niz od 65.