Junak Man Uniteda, Alex Alex Ferguson, koji radi na vlastitom filmu dok odbija filmaše Sir Matta Busbyja

Bivši šef Old Trafforda odbio je tu priliku, budući da je već trenutno uključen u vlastiti filmski projekt, navodi Mirror.

Fergusonov propust iz Busbyjevog filma pomalo je iznenađujući, s obzirom na njihovu blisku vezu tijekom početka Škotske karijere u Unitedu.

Prvih nekoliko godina imao je teško u zapadnom Manchesteru, a Busby je često Fergusonu davao savjete i smjernice kako krenuti naprijed.

Manchester United: Sir Alex Ferguson radi na svom filmu i odbacuje film Matta Busbyja

Busby je bio jedan od najuspješnijih menadžera Uniteda, osvojio je pet titula u Prvoj ligi između 1945. i 1969. godine.

Legenda Uniteda postala je Fergusonova povjerenica tijekom njegova mandata, a dvojac je stvorio blisko prijateljstvo.

No, Ferguson je odbio filmaše & rsquo; ponuda u filmu koji ilustrira Busbyjeva karijerna postignuća.

Fergie je već bio zauzet produkcijom drugog filma koji će dokumentirati njegovu vlastitu karijeru.

Man Utd: Ferguson je osvojio 13 naslova prvaka u Unitedu

Man Utd: Ferguson je osvojio 13 naslova prvaka u Unitedu, uključujući 20. titulu kluba (Slika: GETTY Images)

Fergusonov projekt traje oko dvije godine, a vjeruje se da će film režirati njegov sin Jason.

Jason će imati neograničen pristup svom ocu i najužem krugu, što ga čini idealnim kandidatom za ulogu redatelja.

Očekuje se da će film prikazati Fergusonov uspon od skromnih početaka u Glasgowu, do postajanja jednim od najboljih svjetskih menadžera.

Bivši menadžer Uniteda slijedio je sličnu filozofiju kao Busby vjerujući u mlađe igrače - uključujući Davida Beckhama, Nickyja Butta, Paula Scholesa i Garyja Nevillea.

Man Utd: Unitedov trenutni menadžer, Ole Gunnar

Man Utd: Trenutni menadžer Uniteda, Ole Gunnar Solskjaer, bio je igrač pod Fergusonom (Slika: GETTY Images)

Ferguson se 2013. povukao iz nogometnog menadžmenta, nakon što je 26 i pol godina proveo na Old Traffordu.

U tom je razdoblju osvojio 13 naslova prvaka, pet FA kupova, 4 ligaška kupa i 10 Community Shieldsa.

Ferguson je također nadgledao United koji je osvojio dvije lige prvaka, pobjednike europskih kupova & rsquo; Kup, Europski superkup, Interkontinentalni kup i Svjetsko klupsko prvenstvo FIFA.

Otkako je Ferguson napustio klub prije šest godina, United je prošao kroz četiri stalna menadžera i ispao je iz kvalifikacija za Ligu prvaka.