BBC je prisiljen ispričati se zbog psovke Jill Scott u finalu Eura 2022. u Engleskoj

BBC je bio prisiljen ispričati se nakon što je njihova kamera snimila psovku engleske Jill Scott. Veznjak je uhvaćen kako viče 'jebi se, jebi se' nakon što ga je uhvatio kasni njemački izazov.

Kao odgovor, BBC-jeva komentatorica Robyn Cowen rekla je da se ispričava svima koje je komentar uvrijedio.

'Isprike svima koji čitaju s usana', rekla je. 'Nisam siguran da moraš biti takav da bi shvatio što Jill Scott misli o tome.'

Vrlo iskusni veznjak ušao je kao zamjena u 89. minuti umjesto Georgia Stanwaya koji je dobio žuti karton dok su se Lavice pripremale za produžetak.

Jill Scott

Engleskinja Jill Scott bila je ljuta na izazov Njemačke (Slika: BBC)

Međutim, sve je počelo neposredno prije kraja prvog poluvremena u produžetku nakon što je Scotta faulirao Nijemac Syndey Lohmann. 22-godišnjakinja je povukla veteransku veznu igračicu dok je padala na tlo što je izazvalo bijes.

Scott je jedan od najiskusnijih igrača u engleskoj momčadi s preko 161 nastupom u razdoblju od 16 godina. No, to nije bilo dovoljno da je spriječi da reagira u kotlu finala Eura na Wembleyju.

Međutim, 35-godišnjakinja je bila ta koja se posljednja nasmijala kada je Engleska trijumfirala i osvojila trofej, a Chloe Kelly je postigla pobjednički gol u 110. minuti. Pobjeda je bila prvi put da je zemlja ikada osvojila turnir pred rekordnom publikom.

To bi bilo posebno dirljivo za zvijezdu koja je bila jedina preživjela nakon finalnog poraza Lavica od 6-2 2009. od istog protivnika.

Jill Scott

Jill Scott sapleo je njemački veznjak Syndey Lohmann (Slika: GETTY)

Ella Toone prvotno je otvorila pogodak fantastičnim lobom preko njemačkog vratara Merlea Frohmsa. Međutim, Lina Magull je u 79. minuti izjednačila rezultat i odvela utakmicu u produžetak prije nego što su Lavice na kraju stigle do pobjede.

Momčad je dobila pojačanje čak i prije početka utakmice s inspirativnom kapetanicom Njemačke Alexandrom Popp koja je isključena nakon što je zaradila ozljedu koljena na zagrijavanju. To je donekle poništilo napad opozicije jer Die Nationelf nije nosio istu ofenzivnu prijetnju kao inače.

Bilo je nevjerojatnih scena u cijelom terminu s Tri lava i Sweet Caroline koji su treštali preko zvučnika Wembleya. Uspjeh će se vjerojatno slaviti dugo u noć i, što je najvažnije, nadahnut će generacije mladih djevojaka da se bave nogometom i dalje razvijaju sport s Engleskom.